Karışık Lahana Turşusu (Acılı) [600gr]

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Güvenli Alışveriş
Hızlı Gönderi
İade ve Değişim

Yaklaşık 2 bin 500 yıl önce insanların keşfettiği lahana bitkisi Türkiye’de sofraların başköşesine oturan bitkilerden biridir. Dolması ile beraber lahana turşusunun girmediği ev neredeyse yoktur. Kendisinde barındırdığı C vitamini ile soğuk algınlığına karşı etkili bir sebzedir.

İşte Lahana Turşusunun faydaları:

1.       Kanseri Önler

Lahana turşusu bulunan izotiosiyanatlar denilen bir bileşik kanserli hücrelerin gelişimini önlemeye yardımcı olur. Bu şekilde, kolon, meme, prostat ve akciğer kanseri riskini azaltır. Ayrıca, lahana turşusunda bulunan antioksidanlar serbest radikallerle savaşır ve bunların zararlı etkilerinden vücudu korur. Lahananın sağlık faydalarını görebilmek için her hafta bu turpgillerden en az 4-5 kez tüketilmesi tavsiye edilir.

2.       Kalp Hastalığı Riskini Azaltın

Lahana, potasyum, magnezyum ve flavonoidler açısından zengindir. Her üçü de kalp rahatsızlıkları riskini önleyen ayrılmaz unsurlardır. Bunun dışında, bu sebzenin lif zenginliği ana damarlar ve kan damarlarındaki tehlikeli kolesterolü yok eder. Çoğu durumda düşük yoğunluklu lipoprotein hızını azaltır. Bu nedenle, kardiyovasküler hastalıklara karşı vücudu korur.

3.       Anne ve bebek için faydalıdır

Lahana Turşusu, anne karnındaki bebeğin gelişimi için çok önemli olan folat içerir. Bunun için anne adayları için vazgeçilmez bir besindir. Ayrıca, lahana demir alımını arttıran ve bebeğin sağlıklı büyümesini sağlayan C vitamini ile doludur.

4.       Sindirim Artırır

Temiz ve sağlıklı bir sindirim sistemi, İrritabl Bağırsak Sendromu gibi bozukluklardan kişiyi korur. Sindirim sistemini dengelemeye yardımcı olan laktik asit, probiyotik bakteriler lahana turşusunda mevcuttur. Lahana Turşusu, boşaltım sistemini de düzenler ve böylece mide ülseri ve kolon kanserlerini önler.

5.       Beyin fonksiyonlarını korur

Lahana turşusunda bulunan B6 vitamini bileşikleri, beyin ve sinirlerin düzgün işleyişini sağlar ve RBC oluşumunu destekler.

6.       Kan Şekeri Düzeyini düzenler

Lahana turşusundaki magnezyum ve liflerin kombinasyonu şeker hastaları için çok faydalıdır. Vücutta kan şekeri seviyesinin düzenlenmesinde etkilidir.

7.       Kemik erimesini azaltır

Lahana turşusunda bulunan bol mineraller, güçlü kemiklerin oluşmasına ve osteoporozdan korumaktadır. Lahana Turşusunun kemik sağlığı üzerine etkilerini içinde bulundurduğu K vitamini ve magnezyum sağlamaktadır.

8.       Enerji Verir

Lahana turşusu yüksek demir içerir. Bu vücudun metabolizmasını ve kan dolaşımını artırarak size enerji verir. Bunun yanı sıra, demir, anemi gibi bir çok hastalığı önler.

9.       Bağışıklık Sistemi

Çeşitli sağlık sorunlarının oluşmasını  bol vitamin ve mineraller sayesinde Lahana Turşusu önler. Tek porsiyon lahana turşusunda günlük C vitamini ihtiyacının yüzde 35’i karşılanır. Ayrıca, bağırsak florasını korumaya yardımcı olur.

10.   Enflamasyon azaltır

Lahana turşusu, anti-inflamatuar etkileri vardır ve ağrıyı hafifleten organik bileşikler ile doludur. Bunun için kas ve artrit gibi ağrıları hafifletir.

TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Yükleniyor...